Op. Dr. Servet Karaca

Dolgu

Yüz, dolgu uygulamaları açısından 3 bölgeye ayrılır. Birinci bölge alın ve göz çevresini, ikinci bölge yani orta yüz burun, yanaklar ve göz altlarını, üçüncü bölge ise ağız ve çene bölgesini içine alır.

Dudak Dolgusu

Doğuştan dudakları ince olan veya yaşın ilerlemesi sonucu incelen ve bu incelikten mutsuz olan kişilere, dudaklarını dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak amacıyla uygulanan yönteme ve bu işlemde kullanılan malzemelere dudak dolgusu denir.  Dudak dolgusu herkeste aynı standart yerlere yapılmaz. Mesela bazı insanların üst dudak kıvrımları çok belirsizdir. Öncelikle onlar belirginleştirilir. Bazı kişilerde ağız kenarı aşağı doğrudur. O desteklenir. Bazısının dudağın kırmızı olan kısmı belirsizdir. Ağırlıklı o bölgeye yapılır. Bu arada yaş faktörü ve renkler, zevkler de mutlaka dikkate alınır

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözlerimizin içinde bulunduğu kemik yapıların yanı sıra gözleri çevreleyen yağ dokuları ve bu dokulara destek olan zarlarda zaman içinde oluşan değişiklikler gözaltı bölgesinde torbalanmalar ya da çukurlaşmalar olarak ortaya çıkabilmektedir. Gözaltındaki belirgin torbalanmaların tedavisi için genellikle cerrahi yöntemlerin uygulanması gerekirken bu bölgede oluşan çukurlukların, koyu renkli gölgelenmelerin ve koyu çizgilenmelerin tedavisinde özel dolgular başarı ile kullanılmaktadır.

Elmacık Kemik Dolgusu (Zigoma Dolgusu)

Yanaklar ve elmacık kemiği yüzün önemli kısmını oluşturur. Yaşa, zamana bağlı olarak yanaklarda belirgin bir hacim kaybı yaşanır. Yine bazı kişilerde yanaklar çökük bir görünümde olabilir. Bu da kişinin yorgun görünmesine sebep olur. Öte yandan elmacık kemiklerini bir kontür şeklinde belirginleştirmek de mümkündür. Elmacık kemiğine uygulanan dolgu aynı zamanda yüzde lifting yaratarak toparlanmaya yardımcı olur. Yanaklara uygulanan dolgu ile de ciltteki çöküntü ve kırışıklıklar azaltılarak daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır.

Jawline (Çene) Dolgusu

Dış görünüşü etkileyen önemli faktörlerden biri olan çene bölgesi için çeşitli estetik operasyonlar mevcuttur. Bu operasyonlar arasında önemli bir yeri olan Jawline Dolgu, özellikle cerrahi bir işlem olmadan estetik yaptırmak ve altın oranı yakalamak isteyenlerin ilk tercihidir. Hyalüronik asit dolgusu ile uygulanan Jawline estetiği, son derece sağlıklı bir estetik işlemdir. Zira vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit, herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz.

Sık Sorulan Sorular

Kullanılan ürünün hyalüronik asit yoğunluğu ve teknolojisine göre değişkenlik gösterir. Göz altı dolguları 6-15 ay kalabilirken, nazolabialler ve yanak 6-18 ay kalır. Tekrarlayan uygulamalar kalıcılık süresini uzatır.

Zaten vücudumuzda bulunan bir madde olduğu için bir zararı yoktur. Alerji yapma olasılığı son derece düşüktür.

Öncesinde görüntü alınarak değerlendirilir, tasarlanır. Uygulama öncesi bölgeye anestezik krem sürülür, beklenir temizlenerek iğne ile uygulama yapılır.

Uygulama sonrası cildinizde kızarıklık olmaz. Hemen gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz.

Beklenti karşılanıncaya kadar uygulama yapılabilir. Doğal olmasını istenir ise ona göre doz ayarlanması yapılabileceği için dışarıdan bakınca sadece iyilik hali fark edilir.

Sonuç hemen görülür. Dolgunluk etkisi hemen ortaya çıktığı için işlem yaparken elinizdeki ayna ile istediğiniz alana istediğiniz kadar uygulama yapılır. Tam sonuç, 10 günden sonra dolgunun vücut bağ dokusuna entegre olması ile daha da iyi görülür.

Call Now Button